autor

YOLi

Doslova

Kto bude mať posledné slovo?

 

Ľúbostný príbeh dvoch mladých ľudí sa odohráva na hranici reality a literárnej fikcie... Annabellin život bol vždy dokonalý alebo si to aspoň myslela. Až do chvíle, kým zistila, že je len hlavnou hrdinkou príbehu, ktorý o nej napísala spisovateľka Lucy Keatingová. 

 

Môj život je len napísaný!

Annabelle sa jedného dňa dozvedá, že jej život naplánoval niekto iný. Napriek jej snom a túžbam, drží Annabellin osud v rukách Lucy. Jej život sa bude vyvíjať tak, ako sa pani spisovateľke zachce. Nečudo, že Annabelle spochybňuje každý svoj krok.

 

Je to skutočná láska?

Annabellin život sa čoraz viac komplikuje a ocitá sa v ľúbostnom trojuholníku. Nečakane, priam osudovo sa v jej triede zjaví Will, dokonalý a presne taký, akého si vysnívala. Navyše v momente, keď si začína uvedomovať náklonnosť k priateľovi z detstva. Je to však skutočné alebo si pre ňu Lucy len pripravila románik?

 

Vyhrá boj s autorkou?

Zdá sa, že v každom príbehu musí mať spisovateľ posledné slovo. Annabelle sa však nevzdáva a zo všetkých síl sa snaží bojovať o svoju lásku a vlastné rozhodnutia. Odmieta žiť život, ktorý jej niekto nalinajkoval. Podarí sa jej to, alebo bude mať Lucy posledné slovo?

 

Lucy Keatingová je mladá americká spisovateľka. Narodila sa v Bostone a vyštudovala na Williams College v Berkshires. Romantický príbeh zo súčasnosti Doslova je dokonalým pokračovaním veľmi úspešnej literárnej prvotiny tejto autorky Zavri oči a snívaj.

Objednaj si novinku Doslova

Prečítaj si ukážku:

„Trieda, prosím, privítajte moju drahú priateľku a spolužiačku z vysokej školy ‒ Lucy Keatingovú.“

Vo dverách sa objavila žena. Mala vyššiu postavu, dlhé hnedé vlnité vlasy, červený lesk na perách a okuliare s hrubým čiernym rámom. Na sebe mala bezchybnú bielu hodvábnu blúzku zastrčenú v širokých rifliach a vkusné čierne členkové čižmy. Na pleci jej visela bledomodrá kožená kabelka, ktorú položila na stôl, otočila sa k nám a usmiala sa.

 „Vyzerá to, že už tu máme prvú otázku.“ Zachichotala sa a ukázala na Mayu Davisovú, ktorá mala ruku tak vysoko, akoby sa snažila dotknúť stropu.

„Mohli by ste nám prezradiť, na čom teraz pracujete?“ opýtala sa Maya, pričom sa dychtivo nakláňala ponad lavicu.

Lucy prikývla a ja som začala vypínať. Zízala som von oknom na dvor, kde sa Elliot rozprával s nejakými dievčatami počas ich voľnej hodiny. Stavila by som dvesto dolárov, že on voľnú hodinu nemal.

„Pravdupovediac, inšpirovalo ma L. A.,“ začala. „Práve pracujem na príbehu o mladom dievčati, ktoré žije v Benátkach s rodičmi a so starším bratom.“

Pohľad z okna som preniesla späť do triedy. Toto si získalo moju pozornosť.

„Och, a ešte so svojím čudným malým psom, ktorý vždy niečo vyparatí.“ Zasmiala sa.

A celá trieda sa zasmiala spolu s ňou, okrem mňa. Počkajte...

Lucy pokračovala: „Jej život je dokonalý, všetko má pod kontrolou, no ako rastie, postupne zisťuje, že život nie je taký jednoduchý. Napríklad doma nie je všetko také dokonalé, ako si myslela.“

V tej chvíli som sa nakláňala nad lavicu aj ja a žmúrila na ňu. Mala som sucho v hrdle.

Lucy sedela na lavici s rukami položenými na kolenách. „Jej rodičia sa rozhodnú žiť odlúčene, možno sa aj rozvedú, a chcú predať dom. Je to skutočne skvelý dom, jeden z tých na promenáde. Žila tam celý svoj život, takže je z toho dosť nešťastná.“

Triedou sa ozvalo mrmlanie ‒ niekoľko zamyslených hmmm, a mne búšilo srdce ako opreteky. Zamračene som sa poobzerala okolo seba. „To je vtip?“ vyhŕkla som.

Celá trieda stíchla. „Annabelle?“ napomenula ma slečna Epsteinová. „Prečo by Lucy o svojej práci žartovala?“

„P-prepáčte,“ zakoktala som. „Len... úplne opísala môj život.“


Právě vychází
Nejčtenější články Doporučené články