autor

YOLi

Príbeh plný bozkávania a netvorov

Máš pocit, že zbabreš všetko, čoho sa dotkneš? Že priveľa rozprávaš a ani s láskou to nie je bohvieako ružové?! V tom prípade si daj bacha! Hrdinovia tejto knihy sú presne ako ty! :)

 

Úplný neschopák

Čítali ste Fanúšičku? Tak potom určite poznáte Simona Snowa. Jasné, veď celý svet zbožňoval Simona Snowa. Lenže podľa jeho spolubývajúceho (ktorý je síce zlý upír a totálny idiot) je Simon Snow úplný neschopák.A v podstate má pravdu. Simon nevie pracovať s prútikom a pomerne často sa mu podarí niečo zapáliť. Jeho mentor sa mu vyhýba a frajerka sa s ním rozišla. Navyše, po svete pobehuje netvor so Simonovou tvárou a požiera mágiu. Chlapec má naložené až-až.

Vtipná, búrlivá a nečakane sexi love storka

„Je to môj spôsob, ako dať Simonovi a Bazovi, ktorých som si vo Fanúšičke len hmlisto predstavovala, príbeh, aký im podľa mňa dlhujem,“ prezrádza úspešná autorka young adult kníh. Novinka Nedaj sa! je príbeh o duchoch, o láske a o jednej záhade. Je v ňom zhruba toľko bozkávania a rozprávania ako v priemernom príbehu Rainbow Rowellovej, no oveľa viac netvorov.  A na svoje si  určite prídu aj fanúšikovia Harryho Pottera.
Kniha bola nominovaná na cenu BEST YOUNG ADULT FANTASY& SCIENCE FICTION 2015 na najväčšej sociálnej sieti GOODREADS (raj knihomoľov), ktorá má v súčasnosti viac než 50 miliónov členov.
A to už je záruka kvality, čo poviete?


Mágia nás delí od zvyšku sveta;
nech nás navzájom nedelí nič.

 

Rainbow Rowellová občas píše o dospelých (Attachments, Landline), občas o tínedžeroch (Eleanor a Park, Fanúšička). Keď práve nepíše, číta komiksy, plánuje výlety do Disney Worldu a škriepi sa o všetkom možnom, na čom v konečnom dôsledku aj tak nezáleží... :) 

 

                                                                            Objednaj si novinku Nedaj sa!
                                                                                     Kupit bux.sk

 

Uži si toto skvelé dobrodružstvo a prečítaj si úryvok z knihy:

Keď nie som na Watforde, chýba mi, že nie som obklopený mágiou. Náhodnou okolitou mágiou.
Čaruje sa na chodbách aj na hodinách. Niekto podáva tanier s párkami na druhý koniec stola ako na povraze.
Čarodejnícky svet nie je skutočný svet. Nemáme mestá. Ani štvrte. Čarodejníci vždy žili medzi normálnymi ľuďmi. Podľa Penelopinej mamy je to bezpečnejšie – aspoň sa veľmi nevzdialime zvyšku sveta.
Tvrdí, že to urobili víly. Vraj ich už unavovalo byť v kontakte so všetkými ostatnými, a tak sa na niekoľko storočí zatúlali do lesov a už nedokázali nájsť cestu späť.
Jediné miesto, kde čarodejníci žijú spolu, hoci nie sú príbuzní, je Watford. Existuje niekoľko čarodejníckych spoločenských klubov, konajú sa večierky, každoročné stretnutia a podobne, no Watford je jediné miesto, kde sme spolu celý čas. A práve preto sa u nás v poslednom čase ľudia dávajú dokopy ako blázni. Ak sa s niekým nezoznámite na Watforde, vraví Penny, možno zostanete sami. Alebo budete ako tridsaťdvaroční chodievať na výlety pre slobodných po čarodejníckej Británii.
Neviem, prečo sa tým Penny vôbec zaťažuje. Od štvrtého ročníka má frajera v Amerike. (Na Watford prišiel ako výmenný študent.) Micah hrá bejzbal a má takú symetrickú tvár, že by ste na nej mohli privolať démona. Keď je doma, sú v kontakte cez videočet, a keď je v škole, píše jej takmer každý deň.
„Áno,“ hovorí mi, „ale je Američan, a tí nepozerajú na manželstvo tak ako my. Možno sa na mňa vykašle pre nejakú peknú normálnu babu, s ktorou sa zoznámi na Yaleovej univerzite. Mama vraví, že tam sa stráca naša mágia – hrozí, že vykrváca v dôsledku nedomyslených amerických manželstiev.“
Penny cituje svoju mamu tak často, ako ja citujem Penny.
Obe sú paranoidné. Micah je spoľahlivý chalan. Ožení sa s Penelopou, a potom si ju bude chcieť odviesť domov. Toho by sme sa mali všetci obávať.
V každom prípade...
Mágia. Keď som preč, chýba mi mágia.
Keď som sám, mágia je niečo osobné. Moje bremeno. Moje tajomstvo.
No na Watforde je mágia vzduch, ktorý dýchame. Neodlišuje ma od ostatných. Vďaka nej som súčasťou niečoho väčšieho.

 


Právě vychází
Nejčtenější články Doporučené články