autor

YOLi

Oslavujeme narodeninový týždeň... aj s Jankou :)

Oslavujeme narodeninový týždeň! :) A keďže vydavateľstvo nie sú len príbehy, ale aj ľudia za nimi, tento týždeň vám knihy do súťaže vyberú naši kolegovia. Nech nás trošku spoznáte. :)

Janka patrí k najvášnivejším čitateľkám, s akými sme sa vôbec stretli.  Ak máte vo svojej čítačke práve rozčítanú nejakú e-knihu, je to aj vďaka nej.  Posledné dni je posadnutá korčuľovaním  a áno, skoro sme zabudli!  Miluje Macka Pufa, ale to je asi tajomstvo (Janka, sorry :) ).

Milujem knihy a čas strávený pri nich považujem za najlepšiu formu relaxu. Zbožňujem krimi, všetky tie napínavé zápletky, detektívne postupy, to, ako je vrah vždy krok pred vyšetrovateľom... no keď potrebujem naozaj úplne vypnúť, siahnem po nejakom Yoláči. Prečítala som skoro polovicu z doposiaľ na Slovensku vydaných a bol problém vybrať len jednu obľúbenú. YOLi pre mňa totiž predstavuje výborné oddychové čítanie, ktoré je určené primárne pre mladšie ročníky (čo aj ja bezpochyby som :D ).

                      „Niekedy mám dojem, že ľudia považujú realitu za samozrejmosť.“

Nakoniec som sa rozhodla pre Vymyslela som si ťa. Silný príbeh mladej kočky Alex, ktorá má schizofréniu a preto má problém rozoznať, čo je skutočný život a čo sa odohráva len v jej hlave. Často som sa pristihla, ako premýšľam či situácie, ktoré zažíva, sú reálne alebo nie. Alex sa rozhodla  všetko v jej živote dokumentovať fotoaparátom, aby si spätne mohla overiť, či sa to naozaj stalo. Problém nastal vtedy, keď sa veci úplne normálne, napríklad poskakujúce veveričky v parku, na fotke neobjavili. Ako si mohla byť istá, že to ostatné sa naozaj stalo a nebola to len jej halucinácia? Každý žijeme svoj život a všetko berieme tak, ako príde, všetko považujeme za samozrejmosť a často si to ani neuvedomujeme. Možno je však všetko relatívne. Knihy z YOLI sú určené pre mladšie publikum, no často obsahujú oveľa viac ako len teenagerské problémy s láskou. Často sú tieto príbehy plné nádherných skrytých myšlienok, ktoré objavíte, ak pozorne čítate. Možno si uvedomíte, že nie je všetko tak, ako to vyzerá vo vašej hlave...  Nebudem moralizovať, každá kniha dá čitateľovi to, čo tam vidieť chce.  :)

               „Veriť, že niečo existovalo a potom zistiť, že to tak nebolo, pripomína výstup po schodoch, o ktorých si myslíte, že majú na konci ešte jeden schod.“

Vymyslela som si ťa je úžasné rozprávanie o svete vo vlastnej hlave, ktorý sa so skutočným prelína tak neskutočne, až ostávate sami na pochybách. Podľa mňa je kniha dobrá vtedy, ak vám jej dej behá po rozume aj niekoľko chvíľ po dočítaní. Pri tejto sa vám to rozhodne stane. A ak aj náhodou nie, aspoň si zaručene oddýchnete.

              „Inteligencia sa nemeria podľa množstva vedomostí, ale podľa schopnosti učiť sa.“

Z iných YOLi titulov odporúčam: Všetky skvelé miesta, Nech sneží, Zbohom klamstvá, Na vine sú hviezdy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Janka Uherčíková, online marketing manager

 

26. 4. 2016
 


Právě vychází
Nejčtenější články Doporučené články