autor

YOLi

SLUŠNÁČIK A FÚRIA

Jasné, občas sa tvárime, akoby mali ženy patent na všetko. Aj na smútok! Čo sa však stane, keď ti zlomí srdce najlepšia priateľka... a si chlap? A ešte k tomu s nálepkou „slušnáčik“ a „večný dobrák“?


„Nepozorný divák by si možno myslel, že si časom zvyknem a srdce mi viac nebude rozrývať hrdzavý ručný šľahač, len čo ich zazriem. Alebo by čakal, že sa konečne prestanem trýzniť pohľadom na svoju životnú lásku v náručí iného muža. V každom prípade by sa mýlil.“

Spomínate si na Bliss, študentku herectva, ktorá sa zamilovala do svojho učiteľa? Jej príbeh ste spoznali v knihe Zbohom, nevinnosť. Nuž, obaja sú stále spolu a tvoria párik snov. Všetci im zo srdca prajú lásku naveky a ešte ďalej, ale len málokto sa rozpamätá na Cada, jej najlepšieho priateľa. A práve jeho celá situácia privádza do zúfalstva.  „Dopekla, nemohla sa Bliss dať dokopy s totálnym sviniarom? Aspoň by som mohol dať priechod citom a poriadne mu vraziť. Takto som mohol trieskať len do steny.“

V deň, keď mu oznámili veľkolepú novinku o Blissiných zásnubách, jeho srdce zasiahne ďalšia rana. A napriek času, ktorý ubehol, bolesť stále páli a nepríjemne sa pripomína. Dokedy ešte?!

„Takže ti to nevadí?“
Nemohol som si dovoliť ani najmenšie zaváhanie. „Pravdaže nie! Teším sa z vás. Bliss je moja najlepšia priateľka a je s tebou šťastná. Všetok ostatné je minulosť.“
Potľapkal ma po pleci, akoby som bol jeho malý braček alebo pes.
„Si správny chalan, Cade.“
Presne tak, to som... večný dobrák, ktorý chce zakaždým urobiť správnu vec, a preto nikdy nezíska to, po čom túži.

Keď si myslel, že už nič nemôže byť horšie, vtrhne mu do života Max s nečakanou požiadavkou a úplne ho rozžiari. Červenovlasá divoška rebeluje voči celému svetu – a najmä rodičom. Neprezradila im, že v skutočnosti nie je žiadna recepčná v účtovníckej firme, ale pracuje v tetovacom salóne a tancuje v bare – podľa reakcií mužov celkom obstojne.  A zatajila im aj svojho super sexi priateľa.

„Ako ste sa spoznali?“ začalo sa vypočúvanie.
No, vieš, zbalil ma v nočnom klube, kde pracujem ako barová tanečnica, o čom, samozrejme, nemáte ani tušenia.
Musela som si niečo vymyslieť. „V knižnici.“
Pri predstave, ako sa Mace potuluje po knižnici, som takmer vyprskla smiechom. Keby ma nestretol, na kľúčnej kosti by mal namiesto slova gangster vytetované gankster.

Keď si Max po prvý raz zafarbila vlasy na ružovo, mama sa rozplakala, akoby jej dcéra v šestnástich otehotnela. A jej tatko zase nenávidí všetko, čo sa nedá usporiadať, označkovať a zavrieť do škatule. No a s takýmto ľuďmi má zoznámiť svojho frajera, ktorý síce vyzeral presne podľa jej predstáv, ale rodičia by z neho odpadli. Už len málo chýbalo do pohromy, keď jej v poslednej chvíli napadol skvelý plán: predstaví im niekoho iného!

„Prepáč, zlato, onedlho sa tu zjavia moji rodičia, takže potrebujem, aby si odišiel alebo sa tváril, že ma nepoznáš.“
Chcela som sa mu ospravedlniť a vysvetliť, že sa zaňho nehanbím, že na také čosi zatiaľ nie som pripravená, no nedal mi šancu – obranne dvihol ruky a cúvol. „Dokelu. Tak ja padám.“ Vykročil k dverám. „Zavolaj mi, keď sa ich zbavíš.“
Vykašľal sa na mňa, ani sa neponúkol, že sa s nimi zoznámi. Vyšiel von, zapálil si cigaretu a zdúchol. Na chvíľu som zatúžila utiecť s ním alebo ho aspoň poriadne kopnúť.

V tej chvíli si opustená Max v kaviarni všimla nešťastného Cada... a vyzeral úžasne! Mal oblečený sveter, okolo krku šál a na stole knihu. Za normálnych okolností by mu nevenovala pozornosť, lebo takíto chalani nebrali na dievčatá ako je ona, lenže tento konkrétny exemplár jej skúmavý pohľad opätoval. Jediné, čo mu chýbalo, bol blikajúci neónový nápis ODPOVEĎ NA VŠETKY TVOJE PROBLÉMY.
Pôsobili ako dve odlišné galaxie, čo sa na chvíľu stretli, a predsa. Spája ich toho oveľa viac... Ak sa chceš dozvedieť, ako to dopadlo, prečítaj si skvelú novinku Zbohom, klamstvá. Určite neoľutuješ!


Právě vychází
Nejčtenější články Doporučené články